Mezi proudy o. p. s.
V březnu 2011 jsme založili obecnou společnost Mezi proudy. Společnost jsme založili, abychom mohli podporovat lidi z Českobudějovicka při řešení obtížné životní situace. Naším přáním je, aby se těmto lidem za naší podpory zlepšila kvalita života natolik, že již nebudou potřebovat naše služby a budou si života více užívat, než ho řešit.
Při podpoře lidí se hlavně zaměřujeme na hledání vlastního, dlouhodobého, běžného bydlení. Jsme přesvědčeni o tom, že člověk potřebuje svůj byt, aby si mohl odpočinout, aby se měl kam vracet a když chce, aby za sebou mohl zavřít dveře, aby ho nikdo nerušil. Prostřednictvím naši služeb se člověk může dozvědět, jak nejlépe hledat práci, jak dobře hospodařit s penězi, jak se starat o domácnost, jak dobře komunikovat s majitelem bytu, jak být dobrým sousedem apod. Pokud s něčím neumíme poradit, máme kolem sebe kolegy z okolních organizací, se kterými Vám pomůžeme navázat kontakt.
Naším hlavním partnerem je Statutární město České Budějovice. Pracujeme s lidmi v městských bytech, můžeme pomoci s podáním žádosti o přenechání městského bytu do nájmu, pomoci porozumět pravidlům pro přenechání bytu apod.
Dále Vás můžeme podpořit při hledání bytů soukromých. Spolupracuje s námi velmi šikovná realitní makléřka, která Vám pomůže s vyhledáním vhodného bytu.
V neposlední řadě Vám můžeme nabídnout krátkodobou pomoc s bydlením v našem projektu Sdílené bydlení – více informací o projektu zde.
Zásady práce s podpořenými lidmi
Individuální přístup. Pracovníci přistupují ke každému člověku a jeho aktuální životní situaci s vědomím jedinečnosti a neopakovatelnosti.
Respektování práv, přání a potřeb. Při poskytování podpory nedochází k porušování práv člověka, každý člověk je oprávněn rozhodovat o věcech týkajících se jeho osoby.
Mlčenlivost. Pracovníci zachovávají v tajnosti osobní a citlivé údaje podpořeného člověka, dbají na udržení důvěry a nediskutují jeho záležitosti na veřejnosti.
Důvěra. Pracovníci vytvářejí pro podpořeného člověka prostředí přijetí, bezpečí, pomoci a opory, ve kterém se tento necítí ohrožen a pracovníkům sociální služby může důvěřovat.
Odbornost. Pracovníci poskytují podporu na základě určitého stupně a obsahu vzdělání, které nadále prohlubují a rozšiřují.
Bezplatnost. Poskytnutí podpory je zpravidla bezplatné.
Nestrannost (rovný přístup). Podpora je poskytovaná všem lidem bez rozdílu rasy, pohlaví, zdravotního postižení, sexuální orientace, politické příslušnosti, světonázorové orientace, sociálního statusu apod. Pomoc a rady jsou poskytovány bez předpojatosti a zaujatosti a bez ovlivnění vlastními názory, politickým a náboženským přesvědčením pracovníka.
Týmová spolupráce. Při řešení aktuální situace u podpořených lidí pracovníci pracují v týmu.
Přidejte se k nám. Každý z nás má právo alespoň někdy v životě nebýt první.
Zakladatelé
Václav Kučera a Blanka Cimlerová